pondělí 6. června 2022

Pračka na útěku

 Zdravím vás všechny. Ano, dva články za čtrnáct dní jsou u mě v poslední době neobvyklé, ale slíbil jsem si, že se pokusím vrátit, protože na můj blog pořád nacházíte cestu a mě to moc těší. Navíc, to, co se stalo dnes, o tom vám prostě musím říct, protože jsem ještě nic podobného neviděl, a když jsem se vzpamatoval z překvapení, musel jsem se opravdu smát.

Včera pozdě večer jsem převlékl všechny postele v bytě s tím, že povlečení dám prát až dnes. Ráno jsem to tedy všechno zapnul, nechal pračku běžet a šel dělat jinou práci. Mezitím jsem musel na chvíli odejít a prošvihl jsem proces ždímání - kdybych byl doma, určitě bych si všiml toho, co následovalo. Nicméně, když jsem se vrátil domů, pračka už neběžela, a tak jsem otevřel dveře, abych prádlo vyndal a dal do sušičky. V první chvíli jsem měl co dělat, abych do té pračky nevrazil. Zabralo mi pořádnou chvíli, abych pobral, na co se vůbec dívám, protože pračka, která je normálně u stěny, teď stála uprostřed koupelny a všechno, co na ní bylo, popadalo za ní. Naštěstí se nic nerozbilo a naštěstí nepraskla přívodní hadice, i když to vypadalo, že moc nescházelo. Kdyby se to stalo, asi by mě přílivová vlna porazila už ve chvíli, kdy jsem otevřel dveře, a škody na našem a sousedově bytě bych v životě nezaplatil.

Musím se přiznat, že jsem pěkně dlouho přemýšlel, jak se tohle vůbec mohlo stát. Chci tím říct, viděl jsem a zažil už celkem dost podivných věcí, ale ještě nikdy jsem neviděl, aby se pračka pokusila doslova utéct z koupelny. Jestli máte s tímhle nebo něčím podobným vlastní zkušenost, rád se pobavím. Našel jsem si na internetu nějaká videa, na kterých opravdu bylo vidět, že pračka odskákala během ždímání kdovíkam, ale jak, to nechápu. Možná kdyby v bubnu lítala cihla, to bych ještě pochopil, ale aby pračka skákala, když se v ní ždímají prostěradla, tomu opravdu nerozumím. Každopádně, ve výsledku se nic nestalo a nakonec jsem se tomu smál, ale příště radši nechám otevřené dveře, abych slyšel, kdyby si pračka zase rozhodla zatancovat tango. Jeden nikdy neví.

5 komentářů:

 1. Oproti zážitku z dětství, kdy má babička ždímala ve staré kombinované pračce se ždímačkou, a kterou musela přidržovat, aby neutekla z bytu, stalo se mi něco podobného. Tehdy jsem žil sám v domě, a protože pračka - stará Fagorka - stála hned u dveří, kompletně je zablokovala. Když jsem se vrátil domů, nemohl jsem otevřít dveře od koupelny. Musel jsem pořádně tlačit do dveří, aby se jimi pračka trochu odsunula a přitom jsem se modlil, aby se nepoškodila nějaká hadice, nebo aby se nezničily ty dřevěné dveře.

  Ale to nebylo nic proti tomu, když vypouštěcí hadice byla ve špatné poloze a stará voda, včetně té z umyvadla, se vracela do pračky a protože buben byl vždy otevřený, jednou se stalo i to, že v koupelně byla potopa. Myslím, že tohle bylo daleko horší, než zablokované dveře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No nazdar, to musela být opravdu radost, taková potopa v koupelně. U nás je štěstí, že se dveře do koupelny otevírají ven, dovnitř by nebylo kam, takže já jsem do té pračky mohl tak maximálně vrazit. Ale koukám, že pračka občas umí být pořádný prevít. Radši abych příště byl opravdu opatrný.

   Vymazat
 2. Může se to stát, když člověk nechá rozepnuté povlaky, všechno prádlo pak naleze dovnitř a při ždímání z něj vznikne, jak říkáš, cihla. Naše pračka špatně ždímá, když se míchají velké a malé kusy oblečení, nedokáže je pak v bubnu rovnoměrně rozprostřít, ale asi má nějakou ochranu proti klepání, radši se vypne nevymáchaná.

  OdpovědětVymazat
 3. Lydie
  I když pračky zlobí - nebo naopak projevují radost a tancují - buďme rádi, že je máme. Pamatuji dobu, kdy se pralo na valše a máchat se chodilo k potoku.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak niečo takéto si pamätám na šťastie len z doby môjho detstva, kedy proste Tatramatky tancovali pri žmýkaní ako sa im chcelo, ak neboli nejako zaistené. Čo sa mi ale stalo párkrát, že som práčku napchala až moc a nedokázala to vyžmýkať a potom tam ostala voda a nechcela sa otvoriť. To bol zážitok, keďže som si myslela, že som takto pokazila novú práčku mamine a to som jej chcela urobiť radosť, že všetko vyperiem, kým sa vráti z kúpeľov :-D

  OdpovědětVymazat